KESİD HAKKINDA

Küçük Ev Aletleri Sanayici ve İhracatçıları Derneği (KESİD), 16 Nisan 2002 tarihinde kurulmuştur.

KESİD’in genel amacı; Türkiye’de faaliyet gösteren küçük ev aletleri sanayici ihracatçılarının oluşturduğu alt sektörün büyümesi, geliştirilmesi, çağdaş normlara kavuşturulması istikametinde kalite ve kayıt disiplininin sağlanması, her türlü haksız rekabete yönelik karşı düzenlemelerin geliştirilmesi ve ülkemizin uluslararası üretim merkezi haline gelmesi için alt sektörün küresel rekabet gücüne kavuşturulması yönünde ilgili faaliyetleri sürdürmektir.

KESİD’in kurucu başkanı olan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını 21 yıl sürdüren Durlanık, 2021’den itibaren Onursal Başkan olarak seçilmiştir. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Senur Akın Biçer sürdürmektedir.

MİSYONUMUZ

Sektördeki üretici ve ihracatçıların, uluslararası düzeydeki rekabet gücünün geliştirilmesi için çalışmak.

VİZYONUMUZ

Sektör temsilcilerinin katma değeri yüksek ürünleriyle Türkiye’nin küçük ev aletleri sektöründe uluslararası üretim merkezi haline gelmesini sağlamak.

STRATEJİMİZ

Birlik: Dernek üyelerinin iş birliğinin geliştirilmesi ve sektördeki gelişmelerin yakından izlenerek Dernek üyelerinin oluşabilecek sorunlara karşı güçlendirilmesi,

Dayanışma: Diğer sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla Dernek amaçlarına uygun platformlarda bir araya gelinmesi.

KESİD
 • Yatırımları toplum yararının gerektirdiği önceliklere göre döviz sağlayacak verimli alanlara yönelterek ihracatı ve ülke kalkınmasını destekleyici çalışmaları teşvik eder.
 • Sektördeki yatırımların geliştirilmesi için ilgili özel ve resmi kuruluşlarla iş birliği yapar.
 • Türkiye’nin ticari ve sanayi kuruluşlarına AB üyesi ve üye olmayan ülkelerde rekabet gücünü temin edecek uyarıcı ve yol gösterici çalışmalarda bulunur. Mevzuat hükümlerine uyularak, izin alınmak koşulu ile ilgili mali ve milletlerarası kurum ve benzeri kuruluş ve derneklerle iş birliği yapar, üye olarak temsilci gönderir veya üyeliğe son vererek temsilcilerini geri çeker.
 • Amaç ve faaliyetler için medya ve iletişim araçları gibi yayın vasıtalarından faydalanır. Toplantılar, kurslar, seminerler, konferanslar, kongreler ve paneller tertip eder. Üyelerin yerli, yabancı sergi ve fuarlara iştiraki için gerekli girişimleri yapar.
 • Araştırma-geliştirme faaliyetlerini destekler ve bu amaçla gerek üye kuruluşlar gerekse bunlarla üniversiteler ve araştırma kuruluşları arasındaki tüm alanlarda eğitim seminerleri dahil sektördeki önemini göz önüne alarak her türlü destekleyici faaliyetlerde bulunur.
KESİD’in Genel Amacına Uygun Olarak Sürdürdüğü Faaliyetler:
 • Türkiye’de faaliyet gösteren küçük ev aletleri üreticileri ve üretici ihracatçıları, ilgili meslek kuruluşları, bilim çevresi, kamu otoriteleri ve ilgili tüm kuruluşlar arasında sektörün yararına koordinasyon, iletişim ve iş birliği sağlamak,
 • Pazar ekonomisinin kurallarına uygun olarak sektördeki girişimciler ve dernek üyeleri arasında ortak yatırım, yabancı sermaye ile iş birliği ve ortak Ar-Ge gibi alanlarda pozitif yönlü iş birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,
 • Küçük ev aletleri pazarının tam rekabet koşullarında çalışması amacıyla sektördeki kayıt disiplininin sağlanması, ürün ve hizmetlerde satış sonrası hizmetler de dahil TSE ve uluslararası kalite normlarıyla disipline edilmesi amacıyla ilgili akredite kuruluşlarla, kamu ve hakem kuruluşlarıyla iş birliği yaparak denetim ortamını etkin kılmayı sağlamak,
 • Küçük ev aletleri sanayiinin uluslararası rekabet gücünü artırmak amacıyla ülkemizdeki mali ve teknik yükümlülüklerin uluslararası normlarla uyumlaştırılması yönünde plan, kanun tasarısı, yönetmelik gibi kamuda yapılacak çalışmalara katkıda bulunmak,
 • Dernek üyeleri arasında pozitif yönlü iş birliğinin geliştirilmesinde mali, teknik ve yönetsel alanda koordinasyon hizmetlerini sürdürmek,
 • Sektörle ilgili ülkemizin ve dünyanın genel ekonomisine yönelik sosyal, siyasal ve yönetsel içerikli istatistik bilgisi ve rapor bilgilerini ilgili uzmanların katkısıyla hazırlamak, üyelerine ve ilgili kamuoyuna yayımlama hizmetini vermek,
 • Dernek üyelerinin genel çıkarları doğrultusunda kamu ve sivil içerikli kuruluşlar, Başbakanlık, Bakanlıklar, sanayi odaları, ilgili tüm müsteşarlık ve genel müdürlükler, TSE ve ilgili tüm birlikler nezdinde yapılacak çalışmalara katkıda bulunmak,
 • Hür teşebbüs ve pazar ekonomisinin genel prensiplerine uygun olarak istihdam ve vergi gelirlerinin artırılması yönünde ülke ekonomisinin kalkınmasına katkıda bulunarak sektörün milli ekonomi ve sosyal yapı içindeki önemini vurgulama ile ilgili çalışmaları sürdürmek.
Simeon Varlamov – Goaltender

Born: Apr. 27, '88, Somora, ladies Ka'imi Fairbairn Houston Texans Jerseys Uniform Russia
Height: 6-foot-1
Weight: 183
Catches: Left

ladies Deshaun Watson Houston Texans Jerseys Uniform

Rankings:
CSB: #2 involving European goaltenders
International Scouting Companies: #72
McKeen’s: #39
Red Line Record: #85
THN: #69
TSN: #20

Profile:
When the Capitals tabbed netminder Simeon Varlamov with the 23rd overall choice from the 2006 NFL Entry Draft, this individual joined Olie Kolzig (19th overall in 1989) as just the next goaltender even selected through Washington in the first round of the NFL Entry Draft.

Varlamov had been the third goaltender (of a entire of 26) chosen within this year’s draft, and one of your record-tying four picked in the initial round. He is the first Russian language goaltender chosen in the first round of the Entry Draw up since Boston selected Evgeni Ryabchikov together with the 21st overall pick in the 1994 draft.

ladies Jordan Akins Houston Texans Jerseys Uniform

A butterfly goaltender as their stock improved as the 2005-06 period wore on, Varlamov has a rapid glove and quick thighs and leg. He has performed well in many international tournaments, but possesses yet to play in the Euro Super League.

Expect Varlamov to spend some sort of season or two inside RSL before he heads throughout the pond to start his American pro career. He may furthermore require some minor category seasoning, and is probably even now several years away from manning the piping in Washington.

Houston Texans Fanatics Branded City Pride Team T-Shirt - Black

What Others Are Saying:
Central Scouting Bureau
Has outstanding reflexes … plays the butterfly … strong legs … extremely quick together with his glove … a fine competitor which likes to communicate well together with his defense … plays with depth … needs to improve puckhandling outside the wrinkle … improved a lot during the 2005-06 season … selected best goaltender in Under-18 Five Nations tournament in 2006.

Hockey's Future

Houston Texans NFL x Darius Rucker Collection by Fanatics Stripe T-Shirt - Navy

International Scouting Service
Scouting Statement:Houston Texans Fanatics Branded Block Party Square Off Tri-Blend T-Shirt - Heathered Gray
The best Russian goaltender prospective client to come along in a while. Varlamov was outstanding at the Five Nations Tournament in Mytischi, Russian federation, where he was chosen best goalkeeper and has also been named to the all-star team. His rebound control has steadily improved and his overall enjoy has us convinced they have the potential to be an NFL nice at some point. Quick legs. Hands in right spot. Continues in the blue. In position prior to the shot is taken. He's yet to earn just about any professional experience in the Ultra League, but Varlamov has proven his worth on the international world.

Red Line Report:
Has very good size and displays outstanding natural athleticism. Quick legs/pads and very accommodating. Butterfly style. Tough to beat straight down low. Moves very well post-to-post as well as anticipates on power play passes down low in the particular crease. Competitive; never gives up on a play even when ostensibly down-and-out. Goes down-to-up and recovers through first shot quickly. Can good job with shoulder muscles on shots up high. Offers possibly the fastest glove give of any netminder in this year’s draw up and frequently makes spectacular-looking saves – bit of a showman. Easily defeats puckhandlers on breakaways, baiting these to shoot 5-hole, then taking that away. Is a bit too streaky pertaining to Red Line’s liking; whenever he’s hot, he’s irresistible, but when he goes off the actual boil, it can get unappealing.
Projection: Athletic back-up
Style compares to: Vesa Toskala

RussianProspects.com

Year Team League GP W L T MIN GA GAA SA SV SV% 2005-06 Lokomotiv 2 1st League (RUS 3) (Reg.) 33 - - 1782 60 - - - - 2005-06 Team Russia 88 4 Nations Tourn. (Intl.) 2 2 - - - 4 2.Double zero - - - 2005-06 U18 Team Russia U18 World Goblet (Intl.) 2 0 0 - 120 5 2.50 - - 0.909 2005-06 Team Italy 86 ADT Canada Challenge (Intl.) 3 0 2 0 - 12 -- - - 2005-06 U20 Team Russia U20 WJC (Intl.) 1 1 0 0 60 1 1.Double zero - - 0.950 2005-06 U18 Team Russia (Eighty eight) U18 WJC (Intl.) 2 1 1 0 118 8 4.06 - - 0.907 2005-06 Team Paris 88 5 Nations Tourn. (Intl.) 3 3 0 0 180 1 .333 - - .980